O FIRMIE
 

O FIRMIE

 

W początkowym okresie działalności potrafiła doskonale zlokalizować niszę rynkową na rozwijającym się rynku technologii telekomunikacyjnych i informatycznych w Trójmieście. Już w pierwszych latach działalności firma Coltex zaspokajała duży popyt na urządzenia i systemy telekomunikacyjne, których była jednocześnie importerem, dostawcą i integratorem. Dotyczyło to zarówno złożonych cyfrowych systemów centralowych, jak i nowoczesnej telefonii stacjonarnej, w tym bezprzewodowej.

Od początku działalności nasza firma pokrywa pełen zakres usług w dziedzinie szeroko rozumianej telekomunikacji i teleinformatyce. Dotyczy to sprzedaży bezpośredniej, integracji systemów, wdrożeń i serwisu. W latach 1993 – 1994, gdy nastąpił boom telefonii komórkowej firma podjęła współpracę z jedynym wówczas na rynku operatorem telekomunikacyjnym – Centertelem, po raz kolejny odgrywając kluczową rolę w tej branży. Nasze doświadczenia zdobyte na tym polu pozwoliły nam na podjęcie współpracy z Polkomtel S.A jako jedna z wiodących sieci sprzedaży tego operatora.

W roku 2010 nastąpiło strategiczne połączenie Coltex z firmami Star Telecom i RS Trading tworząc nowy podmiot o nazwie COLTEX ST. Pod nazwą COLTEX ST działało ponad dwieście dwadzieścia punktów sprzedaży (własnych i subagenckich), a liczba pracowników związanych z firmą wzrosła do ponad tysiąca. W 2017 nastąpiło przejęcie struktury przez Polkomtel a Coltex skoncetrował się na sprzedaży bezpośrednio do biznesu poprzez sieć handlowców.

Wyróżnienie FORBES w Rankingu Firm do 100 mln zł

Wyróżnienia Polkomtel "Sieć na Plus"